Info z klubu

 

Hrudní pásy Polar H10+


Dobrý den,

rádi bychom od nové sezony po vzoru jiných progresivních hokejových klubů i u nás zmodernizovali tréninky. Jako velmi užitečné se nám zdá, využít hrudní pásy pro sledování tepové frekvence. Pokud by hráči použili kompatibilní chytré hodinky, pak je možné sledovat i další užitečné údaje.

Po delším průzkumu u českých hokejových klubů se ukázalo, že většina těch, kteří tuto moderní metodu využívají, používá SW aplikaci pro týmové sledování (až 44 hráčů současně) od firmy POLAR. Tato aplikace funguje pouze na tabletu iPad. Aplikace mimo jiné umožňuje zadat u každého hráče informace o maximálních hodnotách ze zdravotní sportovní prohlídky a díky tomu a díky informacím z hrudního pásu pak individuálně upravovat intenzitu tréninkových dávek.

Výkonný výbor HC rozhodl o nákupu testovací sady (2 iPady a 15 hrudních pásů) a v červnu proběhlo testování, které hodnotíme jako velmi úspěšné a rádi bychom v něm pokračovali. Toto ovšem nebude možné bez Vaší pomoci.

Nejen vzhledem k celkové ceně zařízení pro všechny hráče (za pásy pro cca 100 hráčů by šlo o docela významný náklad), ale také vzhledem k hygieně (nosí se na holé tělo) a častému přeměňování velikostí, bychom Vás chtěli požádat, abyste sportovcům zakoupili pásy individuálně. Každého hráče bychom následně jednoduše připojili k týmové aplikaci. Půjčování pásu by mělo za následek velmi dlouhou přípravu (párování pásu k hráči, které není úplně triviální) před každým tréninkem.

A teď, co to bude stát.

Hrudní pásy můžeme mít při odběru 100 ks a více za zvýhodněnou cenu pro klub 1550 Kč. https://www.polar-eshop.cz/polar-h10-1


Velikosti hrudních pásů.

XS-S:    58-71 cm
M-XXL: 67-95 cm

Zájemci o více funkcí si případně mohou dokoupit i hodinky s GPS - Polar Pacer za zvýhodněnou cenu 4400 Kč. https://www.polar.com/cs/pacer. Je možné, že se systémem mohou být propojeny i chytré hodinky jiných výrobců, ale to zatím nemáme vyzkoušeno.


PS: Hrudní pás je kompatibilní např. i s jinými značkami hodinek POLAR, SUUNTO, GARMIN, takže můžete použít např. i pro vlastní potřebu.Michal Bobok
Manažer HC Frýdek-Místek, spolek